Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Grudzień 11 2016 14:42:16
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 26
Najnowszy Użytkownik: Cinnacype
Witamy
Witamy Cię na Stronie Internetowej Samorzadziku Uczniowskiego klas I-III Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej. Samorządzik to My - wszyscy uczniowie klas I-III, pod opieką p.Anny Drewniak-Janczarek i p. Iwony Pastuszak. Wszyscy razem się wspieramy i w klasach I-III wspólnie z wychowawcami klas I-III działamy. Obejrzyj naszą galerię zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych. Rodzice przeczytajcie artykuły skierowane do Was , zaś uczniowie te, które są dla Was. Stronę redaguje nauczyciel nauczania zintegrowanego - Iwona Pastuszak.
Edukacja wczesnoszkolna ty my - klasy I-III


Nasze motto to słowa wypowiedziane przez Janusza Korczaka:

,,Dzieci już są ludźmi, mają swoje prawa, dążenia, oczekiwania
i stosunki z nimi trzeba układać na zasadzie współdziałania i współpartnerstwa.”

Image Hosted by ImageShack.us

Edukacja wczesnoszkolna to pierwszy etap edukacji szkolnej. To klasy I - III.
W roku szkolnym 2016/17 - obejmuje 2 klasy pierwsze, 3 klasy drugie i 3 klasy trzecie.
W Edukacji wczesnoszkolnej pracuje obecnie 8 wysoko kwalifikowanych nauczycieli z bogatym doświadczeniem.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7.Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej – mgr Andrzej Pastuszak

Zastępca dyrektora - mgr Renata Szymańska.

Klasa I a wychowawczyni klasymgr Anna Drewniak – Janczarek

Klasa I b
- wychowawczyni klasy mgr Grażyna Antoń


Klasa II a wychowawczyni klasymgr Iwona Pastuszak

Klasa II b
wychowawczyni klasymgr Jolanta Majewska

Klasa II c wychowawczyni klasy mgr Bożena Rejniak


Klasa III a
wychowawczyni klasy mgr Barbara Niezgoda

Klasa III b wychowawczyni klasy - mgr Anna Wójcik

Klasa III c wychowawczyni klasy - mgr Małgorzata Paluch


Nauczyciel języka angielskiego w klasach I-III - mgr Marzena Musińska - Niezgoda

Nauczyciel religii w klasach I-III - mgr Jadwiga Kowalska


Bierzemy udział w różnych formach doskonalenia, służących własnemu rozwojowi oraz podniesieniu poziomu pracy szkoły.
Każde dziecko dla nas jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Dbamy o to, aby czuło się ważne i miało poczucie swojej wartości.
Już od pierwszych zajęć podejmujemy działania sprzyjające wzajemnemu poznaniu się dzieci. Proponujemy im zabawy, które uczą dostrzegania drugiego człowieka, akceptowania jego inności, szanowania jego potrzeb i tolerowania odmiennych upodobań. Uważamy, że zbudowanie u dzieci poczucia bezpieczeństwa, zaufania i akceptacji to droga do sukcesów dydaktycznych i wychowawczych każdego ucznia.

MY –nauczyciele Edukacji wczesnoszkolnej staramy się aby zapewnić dzieciom :
· możliwość zrozumienia i uznania dla ich wysiłków oraz dla ważności poruszanych przez nich spraw;
· stosowanie różnorodnych form zajęć wzbudzających zaciekawienie i zaangażowanie uczniów w temat;
· stwarzanie sytuacji, w których każde dziecko będzie mogło się swobodnie wypowiedzieć i będzie wysłuchane;
· pobudzanie uczniów do aktywności w szukaniu pozytywnych rozwiązań i w podejmowaniu prób nowych sposobów zachowania.

Naszym marzeniem jest, aby dzieci coraz częściej mówiły MY
a nie tylko JA- uczeń, TY- nauczyciel..

,,Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”

(Maria Kownacka)


darmowy hosting obrazków

W oczekiwaniu na Mikołaja


6 grudnia jak dobrze wiecie - Święty Mikołaj chodzi po świecie.
I co roku dźwiga swój worek niezmordowanie.
Czy każdy niebawem prezent dostanie?
Czy 6 grudnia 2016 roku będą odwiedziny Świętego Mikołaja w naszej szkole? Czy przyjdzie do każdej z klas z workiem prezentów?

Okazało się, że wszyscy uczniowie klas I-III byli grzeczni i Mikołaj obdarował ich prezentami! Radości było bardzo wiele, bo wszystkim prezenty bardzo się podobały.MIKOŁAJKI - Skąd się wziął mikołajkowy zwyczaj?
6 grudnia to dzień obdarowywania innych, szczególnie najmłodszych, prezentami. Ten piękny zwyczaj wiąże się z postacią św. Mikołaja, który żył naprawdę. Urodził się około 270 roku w mieście Patara w Azji Mniejszej jako jedyne dziecko starszych już, bardzo bogatych rodziców, którzy wcześnie zmarli. Mikołaj był zdolnym i pilnym uczniem. Gdy dorósł, postanowił poświęcić życie Bogu i bliźnim. Potrzebującym oddał bez żalu cały swój majątek. Później jako biskup, zasłynął nie tylko z wielkiej pobożności, ale również z wielkiej dobroci i troski o innych.
Jego uczynki zapisano w legendach. Jedna z nich mówi, że pomagał zwłaszcza sierotom, kładąc im nocą pieniądze na parapet okna. Inna, że ubogim dziewczętom przynosił potajemnie bryłki złota, aby miały posag. Jeszcze inna, że ratował okręty podczas burzy albo po prostu roznosił wszystkim dzieciom pyszne miodowe placuszki.
Święty Mikołaj zmarł 6 grudnia około 350 roku. Na pamiątkę tego dnia naśladujemy go, robiąc radosne niespodzianki innym.Jestem małym czytelnikiem i podzielę się z Tobą swoim Pamiętnikiem ...
Daj innym radości chwileczkę i skompletuj z nami małą biblioteczkę !

Uczniowie klas I-III biorą udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa - uczniowie głośno czytają książki podczas zajęć oraz przynoszą do szkoły swoje książki, które już przeczytali, aby zachęcić innych do ich przeczytania. Darując książki, które im się bardzo podobały, chcą , aby ich rówieśnicy - również je przeczytali i poznali ciekawe przygody bohaterów książek dla dzieci. Każdy może zabrać do domu książkę, przeczytać ją i w zamian przynieść inną, którą ma w domu, aby inni koledzy i koleżanki mogli również ja przeczytać. Na korytarzu starej szkoły oraz w świetlicy szkolnej, gdzie stoją tzw. skrzynki książek "Podaruj książkę" - możemy składać książki, które mamy w domu, aby inni mogli poznać ciekawe historie, przeżyć nowe przygody i zachęcić innych do aktywnego czytania.

Bądź aktywnym czytelnikiem, pożyczając książkę innym - stajesz się małym bibliotekarzem, podziel się przeczytanym egzemplarzem, a ktoś inny wdzięczność Ci okaże !
Czytaj z nami ! Serdecznie zapraszamy! Samorządzik klas I-III.

Występ uczniów klasy III a na Gminny Dniu Seniora i Jubileuszu Złotych Godów w gminie Niedrzwica Duża
Dnia 13 listopada 2015 roku - Uczniowie klasy III a - zaprezentowali 3 utwory muzyczne. Piosenką "Orkiestry dęte" wprowadziła zebranych w klimat uroczystości. Następnie Julia Onyszko zaśpiewała wojskową piosenkę " Bo w piechocie fajno jest"oraz Amelia Machaj zadebiutowała w utworze "Najmniejsza piosenka"

Wychowawca- Barbara NiezgodaMamy drugi tablet na świetlicę - jako nagroda w kolejnym etapie Megamisji !
W Megamisję gramy i wesoło w świetlicy czas spędzamy, a do tego super nagrody zdobywamy!

Już od września 2016 roku bierzemy udział w Mega Misji z ORANGE - W naszej świetlicy czas miło płynie .....

MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich i nasza MegaMisja.
W roku szkolnym 2016/17 w naszej świetlicy, we współpracy z Fundacją Orange, prowadzony jest program Megamisja. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Staramy się doprowadzić do tego, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. Zajęcia prowadzone są w ciągu 2-4 godzin w tygodniu i uczestniczą w nich kilkuosobowe grupy dzieci, które w tych godzinach są na świetlicy. W ramach programu Fundacja Orange przyznaje aktywnym świetlicom nagrody. Nasza świetlica otrzymała już zestaw materiałów plastycznych do pracy twórczej, gry, książki oraz tablet Lenovo. Kolejna nagroda-niespodzianka jest w drodze.

Program Megamisji realizują z uczniami ze świetlicy nauczyciel p. Andrzej Gandecki oraz p. Agnieszka Rudzka - nauczyciel wspomagający.

Ciąg dalszy sukcesów Amelii Dobrowolskiej z klasy III b
Uczennica klasy III b - Amelia Dobrowolska zajęła I miejsce w X Mikołajkowym Tenisie Stołowym Diecezji Lubelskiej w Bełżycach, w kategorii IV - dzieci młodszych.

Gratulujemy !


1b

Wycieczka uczniów klas I - do Zbrojowni w Sandomierzu i Fabryki bombek w Nowej Dębie
Dnia 29 listopada 2016r /wtorek/ 42 uczniów klas pierwszych Ia i Ib wraz z wychowawcami wyjeżdżało na wycieczkę do fabryki bombek w Nowej Dębie i Sandomierza.
W fabryce bombek zapoznano nas z ekspozycją choinek bożonarodzeniowych w różnych stylach, m. in. amerykańskim, wiktoriańskim, francuskim, regionalnym polskim.
Wielkie wrażenie zrobiła na nas wystawa bombek z różnych epok, w różnych stylach i formach, przepięknie zdobionych. Zapoznano nas z techniką zdobienia bombek w dekoratorni. Bombki były ręcznie malowane, zdobione różnymi kolorami brokatu.
Mieliśmy okazję wypróbowania swoich zdolności manualnych biorąc udział w warsztatach plastycznych. Każdy uczestnik wycieczki wykonał bombkę według własnego pomysłu.
Na koniec mogliśmy zrobić zakupy w samoobsługowym sklepiku ozdób choinkowych. Bombki nie były tanie, ale wybór duży i przepiękne wykonanie warte każdej ceny.
Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Następnie pojechaliśmy do Sandomierza.
Tam zwiedziliśmy, urokliwe w scenerii zimowego wieczoru, Stare Miasto położone wysoko na wzgórzu. Podziwialiśmy historyczne kamieniczki oraz Ratusz. Na koniec dotarliśmy na lekcję historii do Zbrojowni rycerskiej.
Rycerz opowiedział nam o dawnych sztukach walki, o rycerskim rynsztunku. Był pokaz broni, zbroi rycerskiej, tatarskiej. Poznaliśmy regionalne legendy. Największą atrakcją była możliwość przebierania się za rycerzy, damy dworu. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domów.


Grazyna Antoń


25 listopada - Dzień Pluszowego Misia


Miękki, puchaty i taki z łatką, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"Czytaj więcej - pod kreską ....

24 listopada 2016 roku - andrzejki w naszej szkole


Uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej zapraszamy na ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ
w czwartek, 24 listopada 2016 roku, w godz. 16.00- 19.00.
W programie:

- tańce
- gry i zabawy
- wróżby i przepowiednie.

Biletem wstępu niech będzie : drobny dar w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” - przynosimy (np. żywność trwałą, słodycze - czekoladę, batoniki, maskotki, materiały piśmiennicze, środki czystości, itp.)


Serdecznie zapraszamy na Samorządzik klas I-III

W czwartek 24 listopada 2016 roku, uczniowie klas I-VI bawili się na wspólnej imprezie andrzejkowej. Przedstawiciele Samorządu udekorowali salę, zaś przedstawiciele Samorządziku klas I-III przygotowali dla wszystkich moc atrakcji. Były między innymi wróżby, konkursy, zabawy i oczywiście tańce. Dziękujemy paniom kucharkom za przygotowanie napojów i obsługę,a pani Iwonie Konecznej dziękujemy za piękne wytwory z balonów - Dziękujemy!

Najbardziej cieszy jednak ogromne zaangażowanie uczniów w akcję Pomóż dzieciom przetrwać zimę - najważniejszy punkt andrzejkowego programu. Zebrano bardzo dużo darów dla potrzebujących dzieci, za co serdecznie wszystkim dziękujemy! A zebranymi darami - dzieci obdarujemy!


Sukcesy sportowe naszych uczennic - w tenisie stołowym
W dniu 25 października 2016 roku w naszej szkole odbyły się Gminne zawody w tenisie stołowym. Uczennice naszej szkoły zajęły wysokie miejsca i tak:

Amelia Dobrowolska z klasy III b- zajęła I miejsce

Klaudia Poleszak z klasy III c - zajęła III miejsce

Kolejnym etapem, w którym uczennice brały udział to – eliminacje do powiatu, w których:

Klaudia Poleszak z klasy III c - zajęła II miejsce

Amelia Dobrowolska z klasy III b - zajęła III miejsce

Następnym etapem były eliminacje powiatowe w dniu 7 listopada 2016 roku w Krzczonowie, podczas których Amelia Dobrowolska z klasy III b - zajęła II miejsce i zakwalifikowała się na zawody rejonowe w Dzwoli, które odbyły się 15 listopada 2016 roku – tam zajęła VIII miejsce. Brawo!


Gratulujemy !

Strona 1 z 71 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005419404 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie